Kāzu fotogrāfs Andrejs Zavadskis
 KUR DRUKĀT BILDES?

Ieteikumi, kur vislabāk drukāt bildes, kalendārus, foto grāmatas, apsveikumu kartiņas un lielas bildes pie sienas.

Foto grāmata.

    Nesen arī Latvijā beidzot parādījās ārzemēs ļoti populārās foto grāmatas. Foto grāmatā tiek iedrukātas bildes pēc Jūsu izvēles. Izmantojot interenetu Jūs ielādējat bildes, noformējat grāmatu un veicat pasūtījumu. Aptuveni 3 dienu laikā fotogrāmata ir gatava. Jūs varat vienā lapā ielikt vienu vai arī vairākas bildes, izvēlēties vāku un pierakstīt komentāru pie katras lapas.
Šādu iespēju mums paver www.picturehappy.lv

Kalendāri.

    Kalendārus mazos apjomos Latvijā drukā www.kiwiprint.lv un www.picturehappy.lv.

Bildes.

    Bildes iesaku drukāt iekš www.bfs.lv (Pulkveža Brieža ielā 3), www.fotki.lv (Kr. Valdemāra 25 filiālē) vai www.jvk.lv (Šarlotes 6) .
Viens no ātrākajiem un ērtākajiem ir fotki.lv, kas papildus dod vietu bilžu glabāšanai.
Atceramies, ka drukājot foto salonos vienā dienā var labi uzdrukāt bildi, citā dienā sliktāk, tas ir kā paveiksies atkarībā no operatora, kas strādā un drukā bildes. Kā arī fotosalonā jebkuru krāsainu bildi var paprasīt uzdrukāt melnbaltu.

Lielformāta druka.

    Lielās bildes (arī plakāta formātā) iesaku griezties pie www.bfs.lv , www.jvk.lv vai www.fotocentrs.lv. Fotocentrā var pasūtīt lielās bildes uz komotexa (dārgāks un izturīgāks) vai putkartona (lētāks un trauslāks) pamatnes. Piemēram, ja Jūs gribat izdrukāt bildi A3 lielumā, tad iesaku pamatni pasūtīt pa 10 cm lielāku uz katru malu. Ja A3 bilde ir 297 x 420 mm, tad pamatni iesaku 497 x 620 mm. Ieteicamais biezums ir no 5 lidz 10 mm (jo biezāks jo izturīgāks un dārgāks). Iespējama arī pamatnes krāsa, standartā ir balta un melna. Melna var piestāvēt melnbaltām bildēm. Vēl ir iespēja laminēt bildi. Tas nozīmē, ka bilde tiks pārklāta ar tievu plēves kārtiņu, kas pasargās bildi no putekļiem, bojājumiem, krāsu izbalēšanas. Iesaku, lai bildi laminē.
Lētākā lielformāta druka ir www.dprint.lv

Druka uz auduma.

Drukāšanu uz auguma veic www.picturehappy.lv (jākontaktējas caur epastiem). Bilde uz auduma tiek nostiepta uz koka rāmīša un atgādina gleznu. Ļoti smuki iederas interjerā. Bieži šādu druku sauc canvas print.

Ārzemju resursi.

    Ārzemēs iesaku drukāt http://www.adoramapix.com/OrderPreLogin.aspx (melnbaltajām bildēm iesaku izvēlēties Ilford Black and White papīru ). Drukāšana notiek USA un par piegādi vajadzēs iztērēt aptuveni 5-10Ls ja pasūtījums no Latvijas, bet tas ir tā vērts ja drukāsiet vairākus lielus attēlus (A3 vai A4) un melnbaltās bildes.
Vēl daži ārzemju resursi, kur piegāde notiek uz Latviju

www.flickr.com/do/more/ (šeit ir iespēja izveidot gan kalendārus, gan kartiņas, gan albūmus, gan grāmatas)
www.wgbooks.com
www.zohodesigns.com
www.janesbook.com
www.asukabook.com
 

Megapikseļi un bilžu izmērs.

Šī tabula attiecās uz spoguļkameru bilžu izmēriem un to maksimālo izdrukas izmēru, lai kvaitāte būtu ļoti laba. Bilžu maksimālais  izdrukas izmērs var būt arī lielāks, jo bilžu kvalitāte ir ļoti atkarīga arī no objektīva, gaismas apstākļiem un fotokameras uzstādījumiem bildēšanas laikā, tāpēc šie radītāji ir aptuveni.
 

Maksimālais izmērs Megapikseļi Bildes izmērs
13 x 18 cm 3 mpix 2000 x 1500
20 x 30 cm 6 mpix 2800 x 2100
20 x 30 cm 8 mpix 3200 x 2400
30 x 45 cm 10 mpix 3900 x 2600
40 x 60 cm 12 mpix 4300 x 2900
40 x 60 cm 16 mpix 5000 x 3300
60 x 90 cm 21 mpix 5600 x 3700

 

 

 

Fotogrāfs Andrejs Zavadskis
http://kazas.andreart.net

 

 

Visi raksti ir balstīti uz personīgie un kolēģu pieredzi.
Raksti patstāvīgi tiek papildināti.
Ja Jums ir kas piebilstams droši rakstiet.

Bez autora atļaujas rakstus pārpublicēts ir aizliegts.

 

 


 
 
 
   

     

     
Copyright © Andrejs Zavadskis 2005
Bildes aizliegts izmantot bez autora atļaujas.